کاربرد پلی اتیلن و لوله پلی اتیلنپلی اتیلن

اتیلن ، گازی است ‌بی رنگ و قابل اشتعال می باشد . رزین‌های پلی اتیلن به دلیل داشتن ویژگی‌هایی از قبیل انعطاف‌پذیری بالا ، مقاومت خوب در مقابل بسیاری از اسیدها ، بازها و نمک‌ها و نیز دارا بودن استاندارد آب شیرین برای مصارف انسان کاربرد بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد.

این نوع لوله‌های پلی اتیلن امروزه ایده‌آل‌ ترین گزینه برای سیستم‌های انتقال آب ، فاضلاب شهری و صنعتی ، لوله انتقال گاز ، کاورینگ کابل ، لوله‌های آتشنشانی و اطفاء حریق و بهترین انتخاب جهت انتقال آب دریا و دیگر کاربردها در آبهای شور می‌باشد . این نوع لوله‌ها امروزه ایده‌آل‌ ترین گزینه برای سیستم‌های انتقال آب ، فاضلاب شهری و صنعتی ، لوله انتقال گاز ، کاورینگ کابل ، لوله‌های آتشنشانی و بهترین انتخاب جهت انتقال آب دریا و دیگر کاربردها در آبهای شور می‌باشد .

از دیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن می توان به خطوط انتقال محصولات نفتی – خطوط فاضلاب صنعتی – خطوط انتقال آب با سختی بالا و انتقال آب دریا – خطوط تزریق آب پرفشار – شبکه‌های اطفاء حریق – لوله‌های آتشنشانی – خطوط آب سرد برای واحدهای صنعتی ( پالایشگاه‌ها ،کارخانجات پتروشیمی ) – خطوط سیالات در فرآیندهای کارخانجات – شبکه توزیع آب – لوله لایروبی – قفس پرورش ماهی – خطوط تهویه مطبوع ( HVAC ) اشاره کرد .

لوله پلی اتیلن به دلیل مزایای بی‌شماری که دارند کاربردهای بسیار زیادی نیز دارند و هر روز شاهد ایجاد کاربردی جدید برای این لوله می باشیم که اکثرا خلاقانه و منحصر بفرد می‌باشد این لوله ها با ( چگالی بالا HDPE ) در بخش وسیعی از خطوط لوله شهری ، صنعتی ، دریایی ، حفاری و کشاورزی به کار می آیند .

این لوله ها در شرایطی همچون سطح زمین ، زیر زمین ( دفن شده ) ، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است و در تمام این شرایط کاربردهای زیادی دارند و همچنین قابلیت انتقال آب آشامیدنی ، فاضلاب ، مواد شیمیایی ، دوغاب ، و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را هم نیز دارند . لوله پلی اتیلن با خواص ضد خوردگی و مقاومت در برابر انواع مواد شیمیائی راه حل مناسبی برای جمع آوری و انتقال سیالات فاضلابی می باشد . همچنین لوله لایروبی پلی اتیلن از جدیدترین و آخرین کاربردهای لوله پلی اتیلن می‌باشد و به دلیل داشتن مزایای فراوان و مقاومت بالای مکانیکی و شیمیایی بهترین گزینه برای سیستم‌های انتقال سیال در پروژه‌های لایروبی می‌باشد.