لوله زهکشی کاروگیت ؛ قیمت لوله زهکشی ، تولید کننده لوله زهکشیلوله زهکشی کاروگیت
زهکشی در لغت به معنی خارج کردن آب اضافی از زمین بوده و یکی از کارهایی است که از ۲۵۰ سال قبل مرسوم بوده است . استفاده از لوله زهکشی به معنی مدیریت سفره آب زیرزمینی در جهت منابع اقتصادی و اجتماعی در کنار حفظ محیط زیست می باشد . لوله زهکشی بصورت لوله زهکشی کاروگیت تولید می شوند علت این امر ، داشتن مقاومت حلقوی یا مکانیکی بالای لوله کاروگیت و اسپیرال می باشد .

لوله زهکشی کاروگیت دارای کاربرد های گسترده و مهمی در جهت خارج ساختن آب اضافی زمین ها ، پل ها ، ساختمان ها ، جاده ها و منابع آب زیر زمینی بوده و جهت حفظ و دوام عمر محیط زیست ، خاک ، مزارع کشاورزی ، ساختمان و جاده و پل ها به کار برده میشود . یکی دیگر از کاربرد های مرسوم لوله زهکشی کاروگیت تبدیل زمین های غیر حاصل خیز به زمین های حاصل خیز از طریق جمع آوری آب و املاح اضافی حاصل از آب شویی خاک ها و مزارع شور و قلیایی می باشد . شبکه های زهکشی باعث مدیریت و بهره وری درست از منابع آب زیر زمینی میشود .

لوله زهکشی کاروگیت معمولا در نوع پلی اتیلن کاروگیت و اسپیرال به صورت دو جداره تولید شده و نسبت به سایر لوله های زهکشی مزیت های زیادی دارند . لوله زهکشی کاروگیت در انواع مشبک ، نیمه مشبک و ساده تولید شده و در سایز ها و متراژهای مختلف موجود می باشد . پلیمر صنعت توان تولید لوله زهکشی کاروگیت از سایز ۱۱۰ تا ۲۵۰۰ میلیمتر و در متراژ های ۶ تا ۱۲ متری را دارد . لوله های تولید شده در پلیمر صنعت طبق استاندارد بین المللی تولید و با بهترین کیفیت و قیمت مناسب و ارزان در بازار های داخلی و خارجی ارائه میشود . با باقی ماندن آب در زمین که می تواند بدلیل باران شدید و مداوم ، نشت از رودخانه ها و کانال ها بالا بودن سطح آب های زیرزمینی یا وجود موانع طبیعی و مصنوعی در مسیر حرکت آب های زیرسطحی و … می باشد . به منظور بهبود کیفیت و جلوگیری از تخریب خاک ، با استفاده از زهکشی آب و املاح اضافی از خاک خارج و شرایط مناسب برای کشت گیاهان فراهم می گردد .

لوله زهکشی کاروگیت نسبت به دیگر لوله های زهکشی مزایایی دارند که میتوان به مواردی چون داشتن منافذ و ورودی ها با قطر و شعاع یکنواخت ، سرعت بالا در نصب ، هزینه ی خرید و نصب کمتر ، سبکی وزن و حمل و نقل آسان ، انعطاف پذیری بالای لوله ، دوام عمر بالا ، استحکام بالا ، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا ، مقاوم در برابر پوسیدگی ، اکسایش و سایش اشاره کرد .قیمت لوله زهکشی کاروگیت
در بین لوله زهکشی تولید شده در جهان لوله زهکشی کاروگیت بیشترین کاربرد و مصرف را داشته که دلیل آن کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب می باشد . این لوله ها با توجه به عمر طولانی و مفید مقرون به صرفه ترین نوع لوله بوده و با توجه به کیفیت ، درجه استاندارد ، گرید ، سایز و متراژ قیمت های متفاوتی دارد .