اتصالات پوش فیت ؛ اتصالات پوش بی صدا ، قیمت اتصالات پوش فیتاتصالات پوش فیت

پوش فیت نوعی سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمانی که هریک از اتصالات و لوله های مورد نظر در یک سر دارای سوکت می باشد . که در آن یک حلقه آب بندی جای دارد و می توان انتهای بدون سوکت آن را به راحتی و با اندکی فشار به درون سوکت لوله و یا اتصال بعدی وارد نمود . با توجه به ماهیت وصل شدن قطعات به یکدیگر این سیستم لوله کشی فاضلاب ، پوش فیت نامیده شده است . جنس اتصالات پوش فیت و لوله پوش فیت از پلی پروپیلن می باشد که دارای استحکام بالایی نیز هستند . استفاده از لول پوش فیت در سیستم های فاضلابی با قیمتی بیشتر از لوله های پلی اتیلن انجام می شود و همین عامل سبب شده تا در این رقابت لوله های پلی اتیلنی برتری بیشتری داشته باشند .

مزایای اتصالات پوش فیت

–  سهولت و سرعت نصب و اجرا به دلیل وجود سوکت در سیستم پوش فیت و عدم نیاز به چسب ، جوش و نظایر آن . کاهش هزینه های اجرایی این سیستم را به اقتصادی ترین انتخاب برای سیستم لوله کشی فاضلابی تبدیل کرده است .
–  تعویض بسیار ساده و کم هزینه قسمت هایی از سیستم لوله کشی که نیاز به تغییر دارد یا دچار خرابی شده است ( کافی است اتصال یا اتصالات مورد نظر با اتصالات جدید جایگزین شود بدون نیاز به برش ، چسب یا جوش )
–  دارا بودن سطوح داخلی کاملا صیقلی و فاقد هرگونه زائده اضافی در مسیر جریان که منجر به برطرف شدن امکان گرفتگی و انسداد مجاری و کاسته شدن از هزینه های نگهداری و تعمیرات می شود .
–  عدم تحمیل بارهای اضافی به ساختمان به دلیل سبکی وزن و عدم نیاز به تقویت بخش های پذیرنده بار ساختمان .
–  آب بندی پایدار و قابل اعتماد ، حتی در شرایط نشست ساختمان و لرزش های غیر مخرب به دلیل خصوصیات فیزیکی اجزای متشکله ی سیستم .
–  تغییرات طولی ناشی از دما در این نوع لوله و اتصالات بسیار کم و برابر با ۰٫۱۱ میلی متر به ازای هر درجه تغییر دما است .
–  مقاوم در برابر ضربه ، تنش های مکانیکی ، حرارتی و مواد شیمیایی .
–  در لوله و اتصالات سیستم پوش فیت بر خلاف انواع ساخته شدهاز پلی اتیلن هرگز ترک های ناشی از تنش های دراز مدت (Stress cracking) دیده نخواهد شد .
–  این نوع سیستم فاضلابی برای استفاده تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد کاربرد دارد .
–  قابلیت انطباق با تمام لوله و اتصالات فاضلاب قدیمی استاندارد اعم از پلیمری و آلیاژی .


نمونه اتصالات پوش فیت تولیدی پلیمر صنعت
زانو-87-درجه-بلند
زانو-87-درجه-کوتاه
زانو-45-درجه-سوکت-بلند
زانو-45-درجه
زانو-30-درجه
سه-راه-تبدیل-87-درجه
سه-راه-87-درجه
سه-راه-تبدیل-45-درجه
سه-راهی-45-درجه
زانو-87-درجه-سوکت-بلند
دریچه-بازدید
درپوش-تست
تبدیل
سیفون-با-دریچه-بازدید
سه-راه-بازدید-90-درجه