لوله پلی اتیلن فشار قویلوله پلی اتیلن فشار قوی

لوله‌ پلی اتیلن یا لوله‌ فشار قوی که البته واژه فشار قوی واژه‌ای نامفهوم در لوله‌های پلی اتیلن می‌باشد. لوله‌ پلی اتیلن فشار قوی در کل به لوله‌هایی با ضخامت بالا گفته می‌شود که این نظر با پیشرفت علم در زمینه مواد اولیه پلی اتیلن موجب گردیده است. این نوع لوله‌ها برای استفاده در فشارهای ۲ تا ۳۰ بار مناسب می باشند.

به طوری که لوله پلی اتیلن با مواد PE 80 و فشار کاری ۱۰ یار با لوله ای با همان فشار و سایز با مواد PE100 از لحاظ وزنی باهم فرق دارند ولی در کل هر دو توان تحمل ۱۰ بار را دارند و از لحاظ استحکام برابرند ولی در قیمت و ضخامت لوله های با مواد PE100 مناسب تر و مرقوم به صرفه تر می باشند.

لوله پلی اتیلن فشار قوی از نگاه افراد عامه و غیر حرفه ای این گونه معرفی می شود، نوعی از لوله ها هستند که به منظور انتقال آب و فاضلاب استفاده شده و تحت فشار کاری بالایی به کار برده می شوند، لوله پلی اتیلن فشار قوی نامیده می شود.

یکی از اهمیت های مهم هنگام خرید لوله پلی اتیلن فشار قوی، توجه به گرید آن است. گرید در لوله پلی اتیلن فشار قوی از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. لذا لازم است در هنگام خرید در رابطه با رعایت این استاندارد شناخت کافی داشته باشیم.

کاربرد لوله پلی اتیلن فشار قوی

مهمترین کاربرد لوله پلی اتیلن فشار قوی جهت آب رسانی و انتقال آب با فشار بالا بخصوص در سطوح ناهموار و با شیب زیاد می باشد و در آبرسانی لوله های دفنی زیرزمینی، آبرسانی لوله های سطحی و در انتقال مایعات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای آبیاری تحت فشار قطره ای و بارانی و سیستم زهکشی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

و از مهمترین ویژگی این نوع لوله می توان به سبکی وزن آن و مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی و تغییر شرایط اشاره کرد. همچنین این لوله ها قیمت کمتری نسبت به سایر لوله ها دارند. در دماهای مختلف تا دمای ۴۰ درجه زیر صفر کارایی دارد. در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم است. به راحتی می توان خط لوله را راه اندازی نمود. ویژگی دیگر این لوله ها این است که در جداره داخلی رسوب ایجاد نمی شود.