اتصالات پلیکا ؛ قیمت اتصالات پلیکا ، تولید کننده اتصالات پلیکااتصالات پلیکا
اتصالات پلیکا جزو پرکاربرد ترین اتصالات پلیمری می باشند ، از اتصالات پلیکا جهت مصارف صنعتی مختلف ، فاضلاب های شهری و خانگی ، خطوط انتقال گاز ، آبرسانی ، مصارف مخابراتی خریداری شده و استفاده میگردد . اتصالات پلیکا در انواع بوشن ها ، تبدیل ها ، بست ها ، سه راهی ها ، رابط ها و زانو ها تولید شده و برای تغییر سایز و قطر لوله ، تغییر مسیر خط لوله ، آب بندی و انشعاب گیری و وصل نمودن لوله های پلیکا به همدیگر مورد استفاده قرار میگیرند .

به دلیل اینکه لوله پلیکا قابلیت انعطاف پذیری ندارد ، جهت تغییر مسیر لوله نیاز مند به اتصالات پلیکا داریم . همچنین برای تغییر دادن حجم سیالی که از لوله پلیکا عبور می کند نیاز به اتصالات پلیکا خواهیم داشت . اتصالات پلیکا تنوع بسیاری دارد و برای همین خیلی از افراد نمی توانند به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند . برخی از اتصالات پلیکا که مصرف بیشتری دارند شامل سه راهی ، درپوش ، تبدیل ، زانو ، سوکت ، فلنج ، سیفون ، چهارراه و سه راه تبدیل هستند .

اتصالات پلیکا در شبکه های لوله کشی تاثیر زیادی دارند و اگر ایراد و اشکالی در خطوط لوله پلیکا ایجاد شود ، در بیشتر موارد مربوط به اتصالات پلیکا می باشد . به همین دلیل برای تولید و ساخت این اتصالات باید حساسیت و دقت کافی به کار گرفته شود تا محصول نهایی با کیفیت تولید گردد . این امر موجب می شود که کارایی کل شبکه بالا رود و کمترین خرابی ایجاد گردد . اتصالات پلیکا یکی از نیازهای مهم در صنایع آب و فاضلاب ، ساختمان و راه سازی است . اتصالات پلیکا در واقع به نوعی کامل کننده لوله پلیکا هستند .

اتصالات پلیکا به دلیل مزیت های زیادی مورد توجه قرار گرفته و سالیان زیادی است که تولید اتصالات پلیکا رونق یافته است . سبکی وزن ، حمل و نقل راحت ، نصب آسان ، مقاومت در برابر ساییدگی ، پایین بودن هزینه ی تعمیر و آب بندی ، مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت های بالا ، مقاوم در برابر اسید و باز و خوردگی ، مقاوم در برابر زلزله و رانش زمین ، عمر با دوام و انتقال حرارت در حد بسیار کم از مهم ترین مزایای این نوع اتصالات می باشد . لوله و اتصالات پلیمری چون پلیکا یا پی وی سی به دلیل ضریب اطمینان بالا در نصب و آب بندی و به دلیل سطح صاف و صیقلی داخل لوله ها ، از نشست رسوب و گرفتن لجن در امان بوده و سیالات مختلف به راحتی و بدون اصطکاک درون این نوع اتصالات حرکت کرده و به همین سبب یکی از انواع اتصالات مناسب برای محیط زیست می باشد .

از مهمترین کاربردهای اتصلات پلیکا می توان به مواردی همچون شبکه آبیاری تحت فشار ، شبکه آبرسانی شهری ، شبکه فاضلاب شهری ، لوله کشی فاضلاب ساختمان ها ، شبکه آبرسانی از چاه های آب ، لوله کشی آب ساختمان ها ، عبور سیم و کابل های برق و مخابرات ، هواکش ساختمانها و لوله کشی خروج آب باران محاسبه قیمت اتصالات پلیکا از محاسبه قیمت لوله پلیکا ، پیچیدگی بیشتری دارد . اتصالات پلیکا با توجه به تنوع و نحوه تولید آن ، قیمت های مختلفی دارد . تمام فاکتورهایی که برای محاسبه قیمت روز لوله پلیکا در بالا ذکر شد بر روی قیمت اتصالات پلیکا نیز تاثیر می گذارد و علاوه بر این موارد ، عوامل دیگری نیز به این فهرست اضافه می گردد .قیمت اتصالات پلیکا
عوامل زیادی در تعیین قیمت اتصالات پلیکا تاثیر گذار هستند ، که میتوان به برند ، کشور تولید کننده ، نشان استاندارد ملی و یا بین المللی ، نشان کنترل کیفی ، کیفیت متریال به کار رفته و درجه خلوص مواد اشاره کرد . اتصالات با کیفیت که با برندهای شناخته شده عرضه میشوند ، در مراحل اولیه و نهایی و مرحله ی حین فرآیند تحت بررسی و کنترل دقیق قرار گرفته و مجوز تولید و عرضه ی آنها توسط کارشناسان خط تولید صادر میگردد .


نمونه اتصالات پلیکا تولیدی پلیمر صنعت
سه راهی تبدیل 45 درجه
سه راهی 90 درجه
سه راهی 45 درجه
زانو 90 درجه
زانو 45 درجه
سیفون
کوپلینگ
تبدیل
سه راهی تبدیل 90 درجه