اتصالات پلی اتیلن ؛ اتصالات پلی اتیلن پیچی ، قیمت اتصالات پلی اتیلن پیچیاتصالات پیچی

اتصالات پلی اتیلن پیچی یا همان اتصالات رزوه ای بدون نیاز به هرگونه جوش و از طریق نر و مادگی می توان لوله ها را به یکدیگر متصل کند. این نوع اتصالات عموما جهت استفاده در سیستم‌های آبرسانی و آبیاری در زمین‌های کشاورزی و باغات استفاده می‌شوند. معمولا این اتصالات به صورت تزریقی تولید می‌شوند.

متاسفانه در ایران عموما جهت تولید این نوع از اتصالات از مواد مرغوب و درجه یک استفاده نمی‌شود و در خرید و تهیه آنها باید به برند و سابقه کارخانه تولید کننده توجه نمائید و عموما این اتصالات در بازارهای متفرقه کشور به وفور یافت می‌شود و از فروشنده حتما مدارک اصالت محصول را بخواهید. اتصالات پیچی پلی اتیلن برای اتصالات لوله تا فشار ۱۰ اتمسفر و متناسب با استانداردهای معتبر جهانی تولید و عرضه بازار می‌شوند.

کاربرد اتصالات پیچی

اتصالات پیچی برای اتصال انواع لوله‌های پلی اتیلن با قطر خارجی از۲۰ تا ۱۲۵ میلیمتر به کار می رود و این نوع اتصال بیشتر در شبکه توزیع آب و کشاورزی کاربرد فراوانی دارد و تنها برای همین کاربرد پیشنهاد می‌گردد. ( از اتصالات پلی اتیلن پیچی در آبرسانی و سیستم‌های آبیاری تحت فشار قطره‌ای و بارانی استفاده می‌شود. )

یکی از مهمترین ویژگی‌های اتصالات پیچی پلی اتیلن که آنها را از اتصالات جوشی متمایز می‌کند، قابلیت استفاده چندین مرتبه از آنها است. یعنی این اتصالات را می‌توان پس از نصب در یک پروژه، دوباره جدا کرد و در جای دیگری از آنها استفاده نمود.

مزایای اتصالات پیچی

در سیستم های لوله کشی ساختمان ها مهم ترین نکته امنیت سیستم لوله کشی و دوام عمر بالای سیستم می باشد، چرا که دوام عمر سیستم لوله کشی به طور مستقیم در دوام عمر ساختمان موثر می باشد. دوام عمر بالا، استحکام اتصالات پیچی، تعمیر آسان، امکان نصب دوباره پس از باز شدن این اتصالات، مقاومت به حرارت های بالا تا ۸۰ درجه سانتی گراد، مقاومت در برابر فشارهای بالا، کاملا بهداشتی و نصب راحت با کمترین هزینه ی ممکن از مزیت های مهم این نوع اتصالات می باشد.

اتصال دهی اتصالات پیچی

این اتصالات به وسیله ی پکینگ داخل اتصال آببندی و محکم می شوند و حداکثر فشار کاری در این اتصالات ۱۰ اتمسفر می باشد. نحوه یا اجرای این اتصالات بسیار مهم می باشد، چرا که در صورت اجرا نشدن صحیح این اتصالات امکان نشتی و پسرفت آب وجود دارد در عین سادگی این اتصالات بسیار مقاوم و محکم می باشند و در صورت اجرای صحیح سالیان سال کارایی دارند. در مواردی به جهت رعایت نکردن صحیح نصب واشر داخلیه این اتصالات مابین لوله و اورینگ اتصال قرار میگیرد که باعث ایجاد نشتی میگردد لذا در هنگام نصب به نکات ایمنی توجه داشته باشید.قیمت اتصالات پلی اتیلن پیچی

قیمت اتصلات پیچی با توجه به نوع استاندارد تولید شده و نشان کیفی محصول، برند شرکت، کارخانه تولید کننده، کیفیت و نوع متریال استفاده شده در تولید این نوع اتصالات مورد بررسی قرار میگیرد و قیمت را باتوجه به موارد اشاره شده متفاوت می باشد. اتصالات شناسنامه دار که با ضمانت و گارانتی در بازار عرضه می شوند، برای خرید، مطمئن ترین نوع اتصالات می باشند. برای اتصال لوله پلی اتیلن به صورت مستقیم به لوله و یا اتصالات دیگر همچنین برای اندازه گیری و تنظیم جریان داخل سیستم لوله کشی از اتصالات پیچی پلی اتیلن استفاده می شود.


نمونه اتصالات پلی اتیلن پیچی تولیدی پلیمر صنعت
5
4
3
2
1
10
9
8
7
6
13
12
11