پمپ آب خانگی ؛ قیمت پمپ آب خانگی ، پمپ آب کم صدا ، پمپ آب پمپ آب

با توجه به گسترش شهرها و انتقال افراد از اجتماع های کوچک به جوامع مدرن و پیشرفته شهری باعث پدید آمدن کلان شهرها شده است و این موضوع باعث می شود که فشار آب در شبکه و طبقات بالای ساختمان دچار افت شدید شود ، جهت رفع این نیاز اقدام به ساخت و خرید پمپ آب خانگی میشود . پمپ آب خانگی یکی از اساسی ترین تجهیزات صنایع و خانگی می باشند . پمپ آب خانگی همانند هر دستگاه دیگری دارای مجموعه ای از قطعات مکانیکی است . امروزه با خرید پمپ آب خانگی می توان راحتی و نیاز به آب فشار بالا را رفع کرد .

پمپ آب خانگی دستگاهی است برای افزایش سرعت و انتقال مایعات به خصوص آب برای واحد های بالاتر که با استفاده از مجموعه ای از پره های چرخشی می باشد که علاوه بر افزایش فشار میزان مصرف آب باید به این نکته نیز توجه داشت که ساختار پمپ آب خانگی به گونه ای طراحی شده تا با آب تمیز و بدون ذرات جامد معلق کار کنند و این که این گروه از پمپ ها با شرایط کارکرد سخت و روشن و خاموش شدن پی در پی بتوانند به کار خود ادامه داده و همچنین تولید ارتعاش و صدای کم داشته باشند . توانای کار تا سیال در دمای تا ۶۰ درجه سانتی گراد دارا باشد .

پمپ آب خانگی انواع مدل و برند های مختلفی دارند . آنچه از پمپ آب خانگی انتظار می رود سیال را از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال دهد در این رابطه مابین فشار و دبی پمپ رابطه معکوس وجود دارد . بدین مفهوم که ؛ پمپ هایی که دبی زیادی را انتقال می دهند فشار کمتری تولید می کنند و برعکس آن نیز صدق می کند ، یعنی پمپ هایی که فشار زیادی تولید می کنند دبی کمتری تو لید می کنند . برای انتخاب یک پمپ آب خانگی اولین موضوع مقدار دبی و میزان فشار لازم است . پمپ آب از لحاظ اندازه و سایز ، دور موتور ، نوع و جنس پروانه و بدنه ، نوع کاربرد وعملکرد ، محل نصب و… یکی از متنوع ترین گروه های محصولات در مهندسی تاسیسات می باشند که از پمپ آب کوچک تا پمپ آب بزرگ را شامل می شوند .

پمپ آب خانگی بی صدا

واژه ای غلط که از آن برای فریب دادن مردم استفاده می کنند ، تمامی پمپ آب خانگی حال حاضر در بازار دارای صدا هستند و این اصطلاح در بازار کاملا اشتباه است ، پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای فریب دادن و سوء استفاده می باشد . کلیه پمپ آب خانگی موجود در بازار ایران دارای صدا بوده ولی بسته به نوع و مدل و برند آن پمپ ، میزان صدا متفاوت می باشد . پمپ آب خانگی یا همان پمپ تقویت فشارآب ساختمان در انواع نیم اسب ، یک اسب ، یک و نیم اسب و دو اسب موجود می باشد .  پمپ آب خانگی نیم اسب جهت مصرف در ساختمان های یک طبقه با حداکثر متراژ ۱۵۰ متر نصب می گردد .

پمپ آب خانگی نیم اسب

پمپ آب خانگی نیم اسب از جمله پمپ هایی هستند که برای مصارف خانگی و تقویت فشار آب سرد و گرم در داخل واحد استفاده می شوند . پمپ آب خانگی نیم اسب با بدنه چدن ، وزن سبک ، کم صدا و دارای مقاومت بالا تولید می شوند و برای انتقال سیالات تا ۸۰ درجه سانتیگراد سیالات مقاوم هستند . از دیگر مشخصات فنی پمپ های نیم اسب خانگی می توان به سایز لوله ورودی و خروجی ۱ اینچ ، بدنه چدن ، جنس شفت از استیل ، پوسته موتور و پایه نگهدارنده موتور آلومینیومی و ….غیره نام برد .

از پمپ آب خانگی نیم اسب در افزایش فشار آب سرد و گرم می توان استفاده می گردد . هم چنین از پمپ آب خانگی نیم اسب به علت کارکرد کم صدا ، حمل و نقل آسان و حجم کوچک اغلب در مصارف خانگی با مساحت های کم استفاده می شود . این نوع پمپ برای تقویت و افزایش میزان فشار آب و همچنین آبدهی به منظور استفاده در منازل مسکونی تک واحدی ویلایی و آپارتمانی تا متراژ ۸۰ متر ، جابجایی آب تمیز بین مخازن کوچک ، آبرسانی به کانکس های کارگاهی و کمپ های موقت پیشنهاد می شود .

یکی از برندهای شناخته شده و معروف در پمپ آب خانگی کم صدا ، پمپ آب خانگی کم صدا شرکت پنتاکس است که از نوع زمینی و سه فاز می باشد . پمپ آب خانگی کم صدا پنتاکس در ایتالیا تولید می شود و با بهره مندی از مدرن ترین تکنولوژی در طراحی هیدرولیک ، علاوه بر بهره وری بالاتر نسبت به نمونه های مشابه ، عمر بیشتری هم دارد و در اندازه های کوچکتر و مناسب تر موجود است و هدررفت گرمایش را کاهش می دهد و در نتیجه برق کمتری مصرف می کند و سر و صدای کمتری نیز تولید می کند . در واقع پمپ هایی که به عنوان پمپ آب خانگی بی صدا معروف هستند در واقع پمپ آب خانگی کم صدا هستند . مانند پمپ آب گراندفوس و پمپ آب پنتاکس .

اتوماتیک پمپ آب خانگی

کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی وسیله ای است ، جهت تغییر وضعیت پمپ آب خانگی بین خاموش و روشن شدن زیاد پمپ آب . کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی دارای عملکردی مشابه برای تمامی پمپ ها می باشند . اتوماتیک پمپ آب خانگی را می توان جایگزین سوئیچ فشار ، شیر یک طرفه و ابزارهای محافظ کاهش آب نمود . از کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی می توان برای مکان های استفاده کرد که آب ورودی به پمپ ، فشار زیاد داشته باشد ( مثل تاسیسات آب شهری ) و در جاهایی که آب ورودی به پمپ فشار نداشته باشد ( مثل آب تانکرها یا استخرها که راکد است ) نمی توان از کلید اتومات دیجیتال استفاده کرد .قیمت پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی در انواع مدل و برند های مختلف و با تنوع قیمت در بازار موجود می باشند ولی جهت قیمت انواع پمپ آب خانگی ، متریال های همچون تعداد طبقات ساختمان ، تعداد واحد ها ، متراژ واحد مسکونی و طول مسیر لوله کشی از مهمترین شرایط جهت انتخاب پمپ آب خانگی و قیمت پمپ آب خانگی می باشد .

همانطور که گفته شد عوامل زیادی در انتخاب پمپ آب خانگی موثر است . توجه داشته باشید جهت انتخاب دقیق تر پمپ آب خانگی و قیمت آن با کارشناسان فروش شرکت پلیمر صنعت تماس حاصل فرمایید . لازم به ذکر است که انتخاب صحیح پمپ آب خانگی جهت تقویت فشار آب افت آن را برطرف می کند .

انواع پمپ آب خانگی و تجهیزات

DAB
EBARA
PENTAX
انواع مخزن انبساط
انواع اتوماتیک